Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Księga straszliwej niegrzeczności

Pierwsza część opowieści o dorastania Wilczusia, który stał się nowym bohaterem literatury dziecięcej na miarę Kubusia Puchatka czy Misia Paddingtona. Jeżeli twoje dziecko nie chce lub nie lubi czytać, koniecznie musi poznać tę książkę. Para autor-ilustrator stworzyła typ nowego bohatera, dostosowanego do wyobraźni i potrzeb dziecka końca XX wieku.
Opowiedziana w przewrotny sposób historia stawia przewrotne tezy i w ten sposób uczy dzieci wrażliwości. Pozbawiona zbędnego dydaktyzmu, zabarwiona specyficznym humorem, z łatwością trafia do dziecięcych wyobrażeń. Doskonałe spolszczenie Ernesta Brylla i dowcipne ilustracje Tony'ego Rossa to kolejny atut tej książki.
Mały czytelnik musi odbyć długą samotną podróż do Stryjca-Złyjca, zapisać się do Szkoły Złości i Chytrości oraz przyswoić sobie dziesięć przykazań-dokazań Złego Wilka. Co wynikło z tej wyprawy, czytelnik dowie się z dowcipnych listów Wilczka do rodziców

Dżok: legenda o psiej wierności Martynka opowiada historyjki o zwierzątkach