Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Psychologia starzenia się

Święto obchodzone corocznie, ustanowione 14 grudnia 1990r.  przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Zagadnienia starzenia się są okazją do intensywniejszego propagowania postulatów mających na celu poprawę sytuacji osób dojrzałych: walki z dyskryminacją, zapobiegania niepełnosprawości, zapewnienia odpowiedniej opieki zdrowotnej i równego udziału w rozwoju kulturalnym i ekonomicznym społeczeństwa.

Psychologia starzenia się

Trudno znaleźć zagadnienie psychogerontologiczne, które zostałby tu pominięte. Książka ta jest kompletna, ujmuje problem z każdej możliwej perspektywy. Jako wprowadzenie Psychologia starzenia się jest bezkonkurencyjna i z pewnością pretenduje do stania się klasyką. Gorąco polecam tę książkę każdemu, kto pragnie zrozumieć psychologiczny proces starzenia się.
"Nursing Standard"

Profesor Ian Stuart-Hamilton prowadził prace badawcze w Age and Cognitive Research Centra na University of Manchester, a następnie został pierwszym pełnoetatowym wykładowcą psychologii na University of Buckingham.

4 Człowiek wobec starości szkice z gerontologii społecznej