Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Jak zostać nauczycielem dyplomowanym w bibliotece?

Święto zostało zainicjowane w 1999r. przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. Ten specjalny dzień jest okazją do tego,  aby zainteresować uczniów, nauczycieli. lokalne środowisko i władze dzialaniami bibliotek oraz podzielić się swymi pomysłami i problemami.

Jak zostać nauczycielem dyplomowanym w bibliotece?

Procedura awansu zawodowego stała się już nauczycielską codziennością. Coraz więcej też można spotkać różnego rodzaju poradników i opracowań mających pomóc tej grupie zawodowej w zdobywaniu kolejnych stopni awansu.

Praca ta jest prezentacją materiałów, które pozwoliły autorkom, zatrudnionym w bibliotece pedagogicznej, na zdobycie stopnia nauczyciela dyplomowanego.

Praktyczny przewodnik po internecie dla bibliotekarzy Vademecum skomputeryzowanego nauczyciela bibliotekarza