Dla nauczycieli

You haven't published any menu item linking to root category in Categories (Items) view. It is highly advised to do so.

• Filter
56bc1d6d37437
Created by: Super User

Książka zawiera szczegółowy opis programów socjoterapeutycznych przeznaczonych dla dzieci i młodzieży przejawiających różnego rodzaju trudności, np. nieśmiałość, agresję, niskie poczucie własnej wartości, deficyty w zakresie rozwiązywania konfliktów oraz brak asertywności, a także kwestie związane z eurosieroctwem.

nie_seplenie
Created by: Super User

Książka powstała z myślą o logopedach, nauczycielach, pedagogach i osobach z zaburzeniami oraz wadami wymowy. Przedstawiono w niej program terapii sygmatyzmu (zaburzonej wymowy głosek szumiących), który zawiera materiały niezbędne do prowadzenia terapii logopedycznej od etapu wstępnego aż do osiągnię­cia efektywności na poziomie swobodnych wypowiedzi.Pracując z pacjentem logopedycznym według założeń tego programu, uwzględniając przedstawione w nim zasady, metody, formy i środki oraz przestrzegając poszczególnych etapów terapii, logopeda odniesie sukces.

pedagogika-muzyki
Created by: Super User

Autorka pracy [...] włożyła ogromny wysiłek, aby zebrać i uporządkować problemy związane z powszechną edukacją muzyczną w Polsce oraz nadać im nowy wymiar. Zrozumienie problematyki, rozległa wiedza autorki – zapewne związana z rzetelnym przygotowaniem muzycznym i pedagogicznym – sprawiają, że książka jest bogatym źródłem wiedzy o kształtującej się nowej subdyscyplinie pedagogicznej, jaką jest pedagogika muzyki. Piszącej te słowa wydawało się niegdyś, że stworzenie takiej pracy przerasta możliwości jednego autora, jednak okazuje się, że stało się to możliwe.

Z recenzji dr hab. Małgorzaty Suświłło, prof. UWM

szumiace_przygody
Created by: Super User

Szumiące przygody to zbiór przyjaznych opowiadań zawierających zabawy i ćwiczenia logopedyczne. Książka jest przeznaczona dla dzieci uczących się wymawiać głoskę sz i mających trudności z realizacją tego dźwięku. Razem z Szymkiem, głównym bohaterem, najmłodsi mają okazję pokonywać kolejne etapy terapii. Zbiór może sprawdzić się jako ciekawe zadanie logopedyczne do poduszki. Poza walorami edukacyjnymi spełnia również funkcję motywacyjną i terapeutyczną.